Türk Milli Takımımız Milli Eğitim Bakanı ile görüştü...
Haberin Devamı ve Ayrıntılar için tıklayın.

Milli Eğitim Bakanımız Nimet ÇUBUKÇU, 2009 yılında Dünya Klâvye Şampiyonalarına katılan ve Şampiyon olan Türk Milli Takımı yarışçılarını kabul ederek, 15-21 Ağustos 2009 tarihleri arasında Pekin'de gerçekleşen Dünya Bilgisayar Klâvye Şampiyonasındaki derecelerimizi tebrik etti.

8 Eylül günü saat 17:00'de Türk Milli Takımını makamında kabul eden Nimet ÇUBUKÇU, özellikle küçük Şampiyonlarımızın başarılarından ve Pekin'de alınan Dünya Şampiyonluğundan dolayı mutlu olduğunu ve Türkiye adına her geçen yıl daha çok başarılara imza atıldığını dile getirdi.

Haberin Devamı ve Ayrıntılar için tıklayın.

Uçan Parmaklar DÜNYA ŞAMPİYONU !..

Çin'in başkenti Pekin'de yapılan Dünya Bilgisayar Şampiyonasına katılan Türk Millî Takımı, Dünya Şampiyonu olmuştur.

16 Ağustos 2009'da yapılan ve sonuçları 20 Ağustos günü açıklanan Dünya Şampiyonasına, Ülkemizin yanı sıra, Amerika, Çin, Rusya, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkeler iştirak etmiştir. Yarışmaya 273 kişi katılmıştır. Ülkemizi 11 yarışçımız temsil etmiştir.

3 Kategoride yapılan Dünya Klâvye Şampiyonası'nın, 30 Dakikalık Klâvye Sürat Yarışında Recep ERTAŞ 1 dakikada net 131 sözcük yazarak DÜNYA BİLGİSAYAR KLAVYE ŞAMPİYONU olmuştur. Türk Milli Takımı bu şampiyonlukla, Dünya Şampiyonluğu sayısını 56'ya çıkarmıştır. Diğer yarışçılarımızdan, Emrah KUYUMCU da aynı kategoride net 127 sözcük ile Üçüncü olmuştur. Yine diğer yarışçılarımızdan Hakan KURT dakikada 126 sözcük ile Dördüncü, Celal AŞKIN ise 120 sözcükle Sekizinci olmuştur.

Ayrıca, gençler kategorisinde katılan Zafer KAYA, dakikada net 98 sözcükle Beşinci olmuştur.

Gençlerimizin madalyaları ve sertifikaları, Pekin'de Olympic Sports Merkezinde kendilerine kürsüye davet edilerek verilmiştir.

 

Türk Milli Takımı, Pekin'e Damgasını Vurdu...

Aynı törende, INTERSTENO tarafından, daha önce yapılan İnternet Dünya Klâvye Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olan Milli Takımımıza madalya ve sertifikaları verilmiştir.

Pekin'de alınan Şampiyonluk ve Üçüncülük derecelerinin yanında, 2009 yılının İnternet Şampiyonaları kupa ve madalyalarını da alan Türk Milli Takımı, toplam 15 Kupa ve Madalya ile Intersteno'ya damgasını vurdu.

Ayrıca; Pekin'deki Dünya Şampiyonasında, 20 Yaş üstü Deneyimliler Kategorisi "30 Dakikalık Sürat Yarışı"nda ilk 4 dereceden 3'ünü alan Türk Milli Takımı, uzun bir aradan sonra tekrar Dünya Şampiyonluğu almanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

 

 

Önceki Son Aktiviteler
47. Intersteno Kongresi ve Dünya Bilgisayar Şampiyonaları, Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu Intersteno tarafından düzenlenmekte olup, tüm hakları yalnızca Intersteno'ya aittir. Intersteno, Birleşmiş Milletlere bağlı bir mesleki organizasyon olup, Türkiye'deki tek temsilciliği İntersteno-Türk Grubudur.
www.intersteno.org - www.interstenoturk.org
Grafela Bilişim, Tasarım ve Fotoğraf